top of page
 • Ako vlastne tréningy prebiehajú?
  Jedná sa o online vzdelávacie programy, čo znamená, že dostanete prístup do členskej sekcie (email, heslo), v ktorej budete mať nahraté všetky tréningové lekcie s materiálmi. Tieto lekcie sú vytvorené vo forme interaktívnych videí, v ktorých Vám tréner povie, kedy si lekciu zastaviť, porozmýšľať, zamyslieť sa nad danou situáciou, vyriešiť ju a kedy pokračovať ďalej. Ku každej lekcii Kontinuálneho tréningového plánu dostanete materiály na opakovanie. Zaručí Vám to, že skutočne budete aktívne trénovať.
 • Aké vedomosti sú potrebné na vstup? Čo ak vôbec neviem hrať šach? Je to pre mňa vhodné?
  Na absolvovanie našich lekcií nepotrebujete nič, len chuť a odhodlanie. Už v balíku ŠTART, ktorý je zdarma, sme pre vás vytvorili veľmi jednoducho napísanú e-knihu s pravidlami hry. Úplne vám tak postačí ovládanie ťahov jednotlivých figúr, vedieť, čo je šach, mat a pat. Najdôležitejším obdobím šachistu sú jeho prvé kroky na šachovnici, formovanie základných návykov a zručností, radosť z prvých úspechov.
 • Pre koho sú tieto tréningové programy vhodné? Pre deti? Pre dospelých? Pre dôchodcov?
  Pred vytvorením celého projektu to bola ťažká otázka aj pre nás trénerov a tvorcov metodiky. Povedali sme si, že to skúsime urobiť tak, aby to bolo vytvorené pre všetkých. Výukový program zaobstarali rodičia svojim deťom, trénujú s ním ľudia v produktívnom veku, ba dokonca aj dôchodcovia. Máme veľmi pozitívne ohlasy. Rodičia nám povedali, že na začiatku pri deťoch sedávali, no neskôr, keď deti systém pochopili, tak s programami pracovali samostatne. Ostatní si hravo poradili.
 • Nebude lepšie, keď si zaobstarám trénera a budem s ním osobne trénovať?
  Áno, bude to samozrejme lepšie, ale len za predpokladu, že budete trénovať s profesionálnym trénerom, ktorý vám pripraví komplexný tréningový plán a bude vás ním viesť. Cena za profi trénera sa pohybuje od 15-30€ /1 hod. Taktiež sa budete musieť časovo prispôsobovať trénerovmu harmonogramu.
 • Čo znamená 10 mesiacov pri Kontinuálnom tréningovom pláne? Bude sa mi obsah odkrývať každý mesiac počas 10-tich mesiacov?
  Nie, pri objednaní akéhokoľvek balíka sa vám ihneď sprístupní celý obsah. 10 mesiacov je podľa nás efektívny čas na tréning. Každý z trojice plánov sme sa snažili vyvinúť tak, aby trval skutočne 10 mesiacov. Povedali sme si, že každý zvládne za mesiac prebrať 8 polhodinových lekcií (FT PALEČEK) alebo 1 hodinu týždenne (FM Krak, IM Mazúr), no mýlili sme sa. Od našich poslucháčov vieme, že to častokrát trvá dlhšie. Nič sa nedeje, každý pôjdete vlastným tempom. Dôležité je, aby vás to bavilo a aby ste sami cítili, že sa zlepšujete a napredujete.
 • Čo je 0. tréningový mesiac?
  Nultý tréningový mesiac je akási ochutnávka a vstup ku Kontinuálnemu tréningovému plánu. Je tam načrtnuté, akým spôsobom budú vedené tréningy v hlavnom Kontinuálnom tréningovom pláne (10 mesiacov). Vytvorili sme jeden mesiac pre každú výkonnostnú úroveň, vrátane začiatočníkov.
 • V akej podobe dostanem materiály na opakovanie?
  Každý z poslucháčov dostane výstup z každej lekcie Kontinuálneho tréningového plánu v podobe materiálov (PDF aj PGN). PGN si môžete zdarma otvoriť v akejkoľvek čítačke PGN súborov (v členskej sekcii vám odporúčame priamo jednu z nich). Zaručí vám to, že skutočne budete aktívne trénovať.
 • Ponúkate aj službu osobného šachového trénera?
  Služba osobného trénera je dostupná v obmedzenom režime v súlade s kapacitami našich trénerov. V súčasnosti je možné vyžiadať si osobného trénera iba prostredníctvom kontaktného formulára na našej stránke. Intenzívne pracujeme na implementácii tejto služby priamo do našej online platformy, aby sme vám mohli poskytnúť ešte lepší a pohodlnejší prístup.
 • Čo ak som si už zakúpil tréningový program mimo predplatného?
  Nemajte žiadne obavy, všetky tréningové programy, ktoré ste si zakúpili mimo predplatného, vám naďalej zostávajú a máte k nim celoživotný prístup. Sú platné pre 1 osobu a podľa podmienok platných pri kúpe. Ak si prajete dokúpiť ďalšie programy, kontaktujte nás emailom a pripravíme vám predplatné na mieru.
 • Mám uhradené online predplatné. Ako sa dostanem do členskej sekcie k šachovým tréningom?
  1. Kliknite na Prihlásiť sa. 2. Zadajte svoju e-mailovú adresu, ktorú ste zadávali pri objednávke. 3. Zadajte heslo, ktoré sme vám poslali na vami uvedený e-mail. Heslo si po prihlásení môžete nastaviť aj vo vašom profile.
 • Objednal som si predplatné. Prečo mi neprišiel e-mail s prihlasovacími údajmi do členskej sekcie?
  Ak vám e-mail s údajmi neprišiel v krátkom čase po registrácii, skontrolujte si priečinok spam vo vašej e-mailovej schránke. Ak sa e-mail nenachádza v spame, mohli ste zadať chybnú registračnú e-mailovú adresu. V takomto prípade nám napíšte na info@sachovetreningy.sk a v správe uveďte správnu registračnú e-mailovú adresu + pripojte potvrdenie o platbe.
 • Zabudol som heslo. Ako sa k nemu môžem dostať?
  1. Kliknite na Prihlásiť sa v menu. 2. Pod tlačítkom je odkaz "Zabudli ste heslo?". Kliknite naň a budete presmerovaní. 3. Do formulára následne zadajte vašu e-mailovú adresu. 4. Skontrolujte vo vašom e-maile potvrdzovací odkaz, potom navštívte prihlasovaciu stránku znovu.
 • V minulosti som využíval ročné predplatné, vráti sa táto možnosť?
  Budúcnosť ročného predplatného vyhodnocujeme, túto možnosť v najbližšej dobe neplánujeme obnoviť.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

bottom of page